Bluesowe standardy

Post dodany przez Szymon · 18-04-22

Najlepsze bluesowe albumy

Blues to wspaniała muzyka. Niejedna osoba lubi jej słuchać. Wykonawców bluesa jest wielu, także w Polsce. Blues oznacza smutek oraz rozpacz. Muzyka tego rodzaju nie jest wesoła. Blues jest gatunkiem muzycznym. Stworzyli go afroamerykanie mieszkający na południu USA. Relacje damsko-męskie, podróże, praca, wolność są omawiane w takich utworach. Muzycy bluesowi grają na harmonijce ustnej, gitarze, instrumentach dętych oraz pianinie. Muzyka jest łatwa i chwytająca za serce. Born Boom czy Tears in Heaven to bardzo znane albumy bluesowe, mające styl oraz dające naprawdę wiele pięknych chwil.

Blues

Blues - źródła inspiracji

Inspiracją do powstania bluesa była nierówność rasowa oraz krzywda afroamerykanów. Jest to naprawdę doskonała sprawa i godna uwagi. Początkowo powstał tak zwany blues wiejski. Powstał pod koniec XIX wieku. Obecnie jest to muzyka wokalno-instrumentalna. Początkowo była to muzyka głównie wokalna, czyli sam śpiew bez instrumentów. Na takiej muzyce bazują też inne gatunki. W Polsce bluesa śpiewał Tadeusz Nalepa i robił to z dużym powodzeniem.

Blues - muzyka dla każdego

Blues jest muzyką dla każdego - ma styl, wdzięk, jest spokojny, klasyczny i ponadczasowy. Podobnie jak jazz trwa przez lata i jest rówieśnikiem jazzu. Blues to wspaniała muzyka doceniana na całym świecie. Współcześnie modny jest blues elektryczny, o nowoczesnym brzmieniu. Na początku istnienia tego gatunku modny był blues harmonijkowy, prosty, ale porywający i wzruszający. Muzyka jest doskonała, dla osób w każdym wieku.