Folklor a muzyka - powstanie nowego gatunku muzycznego

Post dodany przez fanclub · 26-05-22

Muzyka tradycyjna

Jak powstała muzyka folkowa? Została stworzona na wsi za pomocą prostych instrumentów oraz śpiewu. Wykonywali ją górale, kurpiowie i inne grupy społeczne. Muzyka powstała dawno temu, ale jej elementy nadal są wykorzystywane w muzyce współczesnej. W Polsce istnieją też zespoły ludowe w każdym polskim regionie. Mimo upływu lat mają wielu zwolenników, a coraz młodsze pokolenia chętnie wykonują taką muzykę.

Jak powstala muzyka folkowa?

Muzyka ludowa

Muzyka ludowa istnieje od wieków. Kiedyś była jedynym rodzajem muzyki. Wszystkie kraje świata taką muzykę mają. Polska ma bogaty folk. Elementy tej muzyki są dodawane do muzyki rockowej, pop, jazz i innych rodzajów. Dzięki temu powstają nowe dzieła.

Folklor w muzyce

Folklor zakorzenił się i wrósł w muzykę. Bez folkloru nie ma żadnego kraju, to jest muzyka niezbędna, podstawa istnienia narodu oraz jego tożsamości. W USA muzyka folkowa odzwierciedlała nastroje społeczne, walkę o wolność. Muzyka ta wspomagała ruch wyzwolenia afroamerykanów. W Polsce ta muzyka takiego znaczenia absolutnie nie miała.

Dzisiaj folklor to wspaniała pozostałość po dawnych czasach, historia, którą trzeba pielęgnować. Warto kupować płyty z muzyką folkową i spokojnie na niej bazować. Niejedna osoba doceni taką muzykę i zechce z niej korzystać. Muzyka folkowa, czyli ludowa, jest zapisana w historii ludzkości. O tym nie wolno zapominać, bez tej muzyki nie powstałaby muzyka pop, rock, blues czy jazz. Szczególnie jazz i pop są muzyką ludową tworzoną przez wiele osób i popularną na całym świecie.