Jazz na świecie

Post dodany przez Szymon · 19-04-22

Jazz w Polsce

Jazz to muzyka niezwykła. Ma w sobie tęsknotę, jest spokojna i wyjątkowa. Wiele osób na świecie uwielbia jazz. W Polsce ten gatunek muzyczny jest popularny od wielu lat. Jazz powstał na przełomie XIX i XX wieku. Stworzono go na południu USA, w dzielnicach biedy, wśród prostytutek. Powstał w Nowym Orleanie, o czym nie wszyscy już dzisiaj pamiętają. Do Polski przywędrował w latach dwudziestych XX wieku. Naziści nienawidzili tej muzyki, komuniści też za nią nie przepadali, ale inne osoby chętnie sięgały po ten wspaniały gatunek muzyczny. Polscy muzycy chętnie wykonują jazz i doceniają ten niebanalny gatunek muzyczny.

Jazz

Najpopularniejsze utwory jazzowe

Najpopularniejsze utwory jazzowe wykonywali Bing Crosby, Louis Armstrong, Billie Holliday. Była to muzyka lubiana oraz doceniana, piękna i wyjątkowa. Coraz więcej osób chciało jej słuchać i dlatego przetrwała prawie 130 lat. Jej popularność jest ponadczasowa. Z czego to wynika? Z delikatnych dźwięków, które przenikają ciało oraz duszę. Do popularnych utworów należą np. When all the saints go marching in wykonywany przez Louisa Armstronga. Tym utworem cieszy się coraz więcej osób szukających radości płynącej z dźwięków. Jazz jest muzyką spokojną oraz bardzo liryczną.

Historia jazzu

Jazz narodził się pod koniec XIX wieku. Początkowo wykonywali go wyłącznie czarnoskórzy wykonawcy, ale później to się zmieniło i dzisiaj jest grany wszędzie - na koncertach i w salach koncertowych. Droga z USA do Europy była szybka, a muzyka podbiła serca wielu osób. Warto słuchać wspaniałego jazzu, który pięknie brzmi i sprawia radość wielu osobom.